Az évad során ünnepelte ugyanis alapítása 65. évfordulóját a Harag György Társulat, illetve fennállásának 15. évfordulóját a Brighella Bábtagozat. Emellett letették Szatmárnémeti új stúdiószínházának az alapkövét. Magyarország Kormánya korporatív támogatásával a társulat munkáját segítő Proscenium Alapítvány Szatmárnémeti városközpontjában vásárolt területet, amelyre egy 120 néző befogadására alkalmas stúdió épülhet.
A 2018/2019-es évad egy, a Mátyás emlékévhez kapcsolódó zenés mesejáték bemutatójával indult. A Jékely Zoltán Mátyás király juhásza című mesejátékot szabadelőadásban mutatták be, a kisiskolás bérletben pedig sok száz gyermek izgulta és nevette végig a Tóth-Páll Miklós által rendezett zenés produkciót. A bemutatók sora bábelőadással folytatódott. A kiskakas gyémánt félkrajcárja című bábjáték rendezője Nagy Regina volt, aki Arany László meséje nyomán alkalmazta színpadra a történetet.
November 8-án az Ács Alajos Stúdióteremben mutatták be Brigitte Schwaiger monodrámáját, a Parancsára, Führerem című előadást. Ennek szereplője Bogár Barbara volt, rendezője pedig Sorin Militaru, mindketten a Harag György társulat művészei.
A Harag György Társulat alapításának 65. évfordulója alkalmából, a szintén 65 éves temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színházzal közösen mutatták be a Burundanga, avagy a maszk, a baszk meg a cucc című előadást. Jordi Garcelan kortárs vígjátékát a 65 éves évforduló alkalmából szervezett ünnepi hétvége keretében játszották először az Ács Alajos Stúdióteremben, a temesvári Csábi Anna rendezésében.
A társulat a 2018-as évben is egy zenés, vidám előadással búcsúztatta az óévet és köszöntötte az újat. Ez alkalommal a Hippolyt, a lakáj című előadást játszották az óévben három alkalommal is bérletszünetben, mindannyiszor teltház előtt. Az előadás rendezője Bessenyei Gedő István volt. A Brighella Bábtagozat a folytatásban előbb Gimesi Dóra Szélszabadító című meséje alapján színpadra vitt előadást mutatta be Bartal Kiss Rita rendezésében, később Nagy Regina saját meséjét, a Tündérpereputtyot játszották a szerző rendezésében.
A hagyományoknak megfelelően egy ősbemutatót is műsorra tűzött a társulat: ez alkalommal Székely Csaba kortárs erdélyi magyar drámaíró Semmit se bánok című előadását vitték színre. A Szekuritáté által elkövetett szörnyűségekkel, a kommunista múlttal szembenéző dráma rendezője a magyarországi Lendvai Zoltán volt. A szatmári közönség számára igazi újdonság volt Frank Wedekind ifjúsági drámájának, A tavasz ébredésének újszerű feldolgozása Györfi Csaba nagyváradi rendező-koreográfus munkájaként.
A magyar költészet napján, április 11-én az Ács Alajos Stúdióteremben mutatta be a társulat Szugyiczky István, a Harag György Társulat örökös tagja által szerkesztett és rendezett Márai-estet „Én fáradt vagyok Európától…” címmel, majd pár nappal később a Poesis Étteremben emlékeztek meg a magyar költészet nagyjairól a Költészetünk Ünnepe című rendezvényen.
A 2018/2019-es évadban visszatért Szatmárnémetibe a kétszeres UNITER- és Jászai-díjas rendező, Bocsárdi László. A Scapin című előadás bemutatója május 17-én volt, a város új stúdiószínháza alapkőletételének a napján. A mesejáték-bemutatóval induló évadot mesejáték-bemutató zárta: Csukás István Ágacska című meséjéből szintén Tóth-Páll Mikós rendezett zenés produkciót.
Mint ahogy arról már szó esett, a társulat alapításának 65 évfordulóját ünnepelte a 2018/2019-es évadban, a Brighella Bábtagozat pedig alapítása 15 éves évfordulója alkalmából szervezett ünnepi hétvégét. A bábosokat előadásokkal köszöntötték a hétvége során magyarországi bábtársulatok, és a következő időszakban is egy-egy előadással érkeztek köszönteni újabb társulatok.
A Harag György Társulat ünnepi hétvégéjén a fő meghívott a budapesti Nemzeti Színház Körhinta című előadása volt, de emellett ünnepi gálán avattak új örökös tagokat, könyvbemutatókat tartottak és fotó- és jelmezkiállítással emlékeztek az elmúlt évtizedekre, illetve bemutatták a Burundanga, avagy a maszk, a baszk meg a cucc című stúdióelőadást és a Színésznők című kocsmaszínházi produkciót.
Természetesen 2018/2019-es évadban is volt TranzitFeszt. Szeptember 28. és október 7. között összesen 27 színházi produkciót láthatott a szatmári közönség. A tíznapos seregszemle eseményeire hat helyszínen került sor, a színházi előadások kísérőrendezvényei pedig könyvbemutatók, koncertek és afterpartyk voltak. A multikulturális színházi fesztivál eseményein több mint négyezren vettek részt. A rendezvény tíz napja alatt a meghívott színházak közel 500 munkatársa segítette sikerre a fesztivált. A nagyközönség által látogatható események mellett a szervező két társulat tagjai színészmesterség-workshopokon vettek részt a fesztivál ideje alatt. A Harag György Társulat színészeinek szervezett műhely vezetője Sardar Tagirovsky, neves orosz rendező volt. Az idei rendezvénysorozat témája az identitás volt, amit több nézőpontból, a szó legszélesebb értelmében vizsgáltak a műsorban szereplő előadások.
A 2018-as évben a társulat számos kiszálláson vett részt. Igazi utazóelőadás Tóth-Máthé Miklós elműlt évadban bemutatott monodrámája, az Én, Károli Gáspár, Bessenyei István rendezésében. Varga Sándor Károli Gáspár megszemélyesítőjeként számos településen idézte meg a reformátor alakját. A társulat bérletcserében játszotta a Hippolyt, a lakáj című zenés komédiát Nagyváradon, és természetesen Nagykárolyba, Tasnádra, Nagybányára is eljutott a bérletben játszott előadás. A Hippolyt, a lakáj vendégszerepelt Debrecenben, valamint Budapesten, a József Attila Színházban is.
A Harag György Társulat 15 év szünet után kapott meghívást Bukarestbe, a Festin pe bulevard nevet viselő fesztiválra. Ezen a Bocsárdi László Uniter- és Jászai-díjas rendező által színpadra vitt Shakespeare-vígjátékot, a Tévedések vígjátékát játszották. Az előadás a fesztivál közönségdíjasa lett. Szintén a Tévedések Vígjátéka szerepelt a Székelyudvarhelyen megrendezett 9. Interetnikai Színházi Fesztiválon. A kétévente megszervezett vándorfesztivál célja, hogy teret és lehetőséget teremtsen a hagyományokban és újításokban egyaránt gazdag kisebbségi hivatásos színházak számára a találkozáshoz.
A Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulata volt a meghívottja idén a Miskolci Nemzeti Színház által szervezett Határtalan Napok rendezvénysorozatnak. A hétszáz férőhelyes Nagyszínházat háromszor töltötte meg a társulat: két alkalommal A dzsungel könyve című musical szerepelt a programban, egy alkalommal pedig a többszörös fesztiválszereplő Shakespeare-művet, a Bocsárdi László kétszeres UNITER- és Jászai-díjas alkotó által rendezett Tévedések vígjátékát adták elő a szatmáriak. A Játékszínben a Burundanga, avagy a maszk, a baszk meg a cucc című előadás alapozta meg a fesztivál hangulatát az első napon, majd a másodikon a Tizenöt próbálkozás a színészetre című monodráma engedett betekintés a színészek őrlődő, olykor válságokkal terhelt, már-már tudathasadásos állapotaiba. Emellett a társulat Miskolcra vitte a szatmári kulturális élet más szereplőit is, képzőművészeti kiállítás, komolyzenei koncert és irodalmi kerekasztalbeszélgetés formájában.
A Hatházi András és Tom Dugdale által írt Tizenöt próbálkozás a színészetre című stúdióelőadás amellett, hogy műsoron maradt, a középiskolás-bérlet előadásaként szerepelt a 2018/2019-es évad repertoárjában, ősszel a székelyudvarhelyi DráMa Fesztivál meghívott előadása volt, de szerepelt a 65. éves évforduló alkalmából szervezett ünnepi évad programjában és a MAFESZT-en is.
A Brighella Bábtagozat tagjai is több meghívásnak tettek eleget, Románia és Magyarország területén.
A szatmárnémeti Harag György Társulat sikeres működését lehetetlen lenne megvalósítani a Proscenium Alapítvány tevékenysége nélkül, amely által a pályázatokat is bonyolítják. A társulat háttérintézményeként funkcionáló nonprofit szervezet segíti a produkciók létrejöttét, rajta keresztül jutnak lakáshoz és lakástámogatáshoz a nem szatmárnémeti származású fiatal művészek. Az alapítvány segít az előadások díszletének, jelmezeinek és kellékeinek egy részét finanszírozni, sőt, a technikai felszerelések egy részét is az alapítványon keresztül szerzi be társulat. A társulat és az alapítvány együttes munkája révén sikerül kiszolgálni azt a több mint negyvenezer nézőt, akik minden évadban bizonyítják hűségüket a társulat iránt.
Saját szervezésű programok:
A társulat önálló sátorral volt jelen a XVI. Partiumi Magyar Napokon, a Kossuth-kertben.
A színház román tagozatával megszervezte a TranzitFest nevű nemzetközi színházi fesztivált. Szeptember 28. és október 7. között összesen 27 színházi produkciót láthatott a szatmári közönség. A tíznapos seregszemle eseményeire hat helyszínen került sor, a színházi előadások kísérőrendezvényei pedig könyvbemutatók, koncertek és afterpartyk voltak.
A társulat workshopot szervezett Sardar Tagirovsky neves orosz rendező vezetésével
A társulat rendezvénysorozattal ünnepelte a Brighella Bábtagozat alapításának 15. évfordulóját
A társulat ünnepi hétvégével emlékezett alapításának 65. éves évfordulójára
Egész napos műsorfolyammal ünnepelte a Magyar Költészet Napját a Poesis Étteremben, a SzatmárON program keretében.
Szintén a költészetnaphoz kötődően, a Szatmár Megyei Tanfelügyelőséggel és a LiterArt Magyartanárok Egyesületével közös szervezésben, 1000 középiskolás diák részvételével, flashmobot szervezett a társulat az újfőtér rendezvényterén.
A társulat jótékonysági karácsonyi vásárt szervezett, melyen a tagok által készített kézműves termékek találtak gazdára.
A Harag György Társulat társszervezőként vett részt az idei Magyar Kultúra Hete elnevezésű rendezvénysorozat megrendezésében.
Folytatódott az önkéntesprogram, amely több, a színházi munka iránt érdeklődő fiatalt vonz a társulat köré. A programot három fiatal színész, Frumen Gergő, Keresztes Ágnes és Moldován Blanka vezeti. Az önkéntesek a színház különböző tevékenységeinek lebonyolításában segédkeznek, illetve statisztálnak is az előadásokban.
Folytatódott a Havi Dráma SzatmárONfelolvasószínházi sorozat
Workshopot tartottak Écsi Gyöngyivel, pedagógosok és bábszínészek számára a mesemondás fortélyairül
Workshopot tartottak Somogyi Tamás bábrendezővel a báb- és mozgató viszonya kapcsán
Évadzáró gálaműsorral ért véget a 2018/2019-es színházi évad
A Harag György Társulat 2018/19-es bemutatói:
Jékely Zoltán: Mátyás király juhásza (Rendező: Tóth-Páll Miklós)
Brigitte Schwaiger: Paracsára, Führerem (Rendezte: Sorin Militaru)
Josep Maria Benet: Színésznők (Rendezte: Beczásy Áron, m. v.)
Jordi Garcelán: Burundanga, avagy a maszk, a baszk meg a cucc (Rendezte: Csábi Anna, m.v.)
Zágon István - Nóti Károly - Eisemann Mihály: Hippolyt, a lakáj (Rendezte: Bessenyei Gedő István)
Frank Wedekind: A tavasz ébredése (Rendezte: Györfi Csaba m. v.)
Székely Csaba: Semmit se bánok (Rendezte: Lendvai Zoltán m. v.)
Márai Sándor: Én fáradt vagyok Európától... (Rendezte: Szugyiczky István)
Moliere: Scapin (Rendezte: Bocsárdi László m. v.)
Csukás István: Ágacska (Rendezte: Tóth-Páll Miklós)
A kiskakas gyémánt félkrajcárja (Rendezte: Nagy Regina)
Gimesi Dóra: Szélszabadító (Rendezte: Bartal Kiss Rita m. v.)
Nagy Regina: Tündérpereputty (Rendezte: Nagy Regina)
Jótékonysági előadások:
A társulat társszervezője volt Nagy Norbert tenor karácsonyi jótékonysági koncertjének
Meghívott előadások:
Générique koncert, Red Hat Yard – KaravanAct
Kavalkád, szabadtéri etűdök – KaravanAct
A fekete bika és más történetek – Shoshin Társulat – KaravanAct
The Invasion / Az invázió – Kud Ljud Társulat, Szlovénia – KaravanAct
Ave, Eva – Regula contra Regulam Társulat, Olaszország – KaravanAct
Dobronka Cirkusz, Világszám – Magamura Alkotóműhely, Magyarország – KaravanAct
Streetwalker – Kud Ljud Társulat, Szlovénia – KaravanAct
Ha te tudnád, amit én... – Maros Művészegyüttes, Partiumi Színházi Esték
Lars von Trier: A főfőnök - Székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház, Partiumi Színházi Esték
Wolfgang Amadeus Mozart - Lorenzo da Ponte - Pierre Augustin Caron de Beaumarchais: Figaro 2.0 – Magyar Állami Opera, Budapest – Partiumi Színházi Esték
Abszurdia – Szegedi Kortárs Balett – Partiumi Színházi Esték
Tamási Áron: Ősvígasztalás - Jókai Színház, Békéscsaba – Partiumi Színházi Esték
Székely Csaba: MaRó, Yorick Stúdió, Marosvásárhely - TranzitFeszt
Lewis Carroll: Alice, Tamási Áron Színház, Sepsiszentgyörgy - TranzitFeszt
Visky András: Júlia, Csokonai Nemzeti Színház, Debrecen – TranzitFeszt
Matei Visniec: Occidental Express, Trap Door Theatre, Chicago – TranzitFeszt
Marius von Mayenburg: Mártírok, Figura Stúdió Színház, Gyergyószentmiklós – TranzitFeszt
Frenák Pál: To_R, M Stúdió, Sepsiszentgyörgy – TranzitFeszt
Monoblock: Helló, Náci, Csiky Gergely Színház, Kaposvár – TranzitFeszt
NEXT, András Lóránt Társulat, Marosvásárhely – Tranzitfeszt
Adrian Sitaru-Alina Grigore: Illegitim, Kolozsvári Állami Magyar Színház – TranzitFeszt
F. M. Dosztojevszkij: Idióta, Csokonai Nemzeti Színház, Debrecen - TranzitFeszt
Botos Bálint: Liget, Váróterem Projekt, Kolozsvár – TrazitFeszt
Tadeusz Slobodzianek: A mi osztályunk, Miskolci Nemzeti Színház, TranzitFeszt
Tersánszky Józsi Jenő: Kakuk Marci, Szigligeti Színház, Szigligeti Társulat, Nagyvárad
Csukás István: Ágacska, Kabóca Bábszínház, Veszprém
Sarkadi Imre - Fábri Péter - Nádasy László - Vidnyánszky Attila: Körhinta, Nemzeti Színház, Budapest
Sinka István-est – Horányi László és a Pusztaszó Zenekar koncertje, Magyar Kultúra Hete
A Hampel Katalin szalon Divatbemutatója – Magyar Kultúra Hete
Hangszerbemutató és népdaléneklés Gulyás Ferenccel, Magyar Kultúra Hete
Szelíden és szilárdan – Gajdó Delinke előadóestje, Magyar Kultúra Hete
A Brumi Band koncertje, Magyar Kultúra Hete
Magyar népdalest – Magyar Kultúra Hete
Nem élhetek muzsikaszó nélkül, Megyei Magyar Drámai Színház, Kárpátalja, Magyar Kultúra Hete
Az örök Kalotaszeg, Állami Magyar Népiegyüttes, Magyarország, Magyar Kultúra Hete
Zenei utazás a Föld körül, Magyar Kultúra Hete
Fabók Mariann: A háromágú tölgyfa tündére, Fabók Mancsi Bábszínháza
Kapós Böske, Fabók Mancsi Bábszínháza
VaNMeSe, Nagyvárad Táncegyüttes
Écsi Gyöngyi: Angyalbárányok, Árgyélus Színház, Felvidék
Kollár Béla: Veszek egy éjszakát, József Attila Színház, Budapest
G. Puccini: Bohémélet, Magyar Állami Opera, Budapest
Vágják az erdei utat, Háromszék Táncegyüttes, Sepsiszentgyörgy
Georges Feydeau: A balek, Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza
Legendák kertjében, Bekecs Néptáncegyüttes, Nyárádszereda
Örkény István: Macskajáték, Csokonai Nemzeti Színház, Debrecen
Moliére: A mizantróp, Szigligeti Színház, Szigligeti Társulat, Nagyvárad
Lost in the Stars – Kurt Weill zenéje. Sanda Weigl koncertje, USA
Vendégjátékok:
Kai Hensel: Klamm háborúja (rendező: Ovidiu Caița), Gyergyószentmiklós, Figura Stúdió Színház
Tóth-Máthé Miklós: Én, Károli Gáspár (rendező: Bessenyei István), Nyíregyháza, Magyarország
Tóth-Máthé Miklós: Én, Károli Gáspár (rendező: Bessenyei István), Jármi, Magyarország
Michael Ende: Történet a tálról és a kanálról (rendező: Schneider Jankó, m.v.), Csurgó, Magyarország
Michael Ende: Történet a tálról és a kanálról (rendező: Schneider Jankó, m.v.), Kadarkút, Magyarország
Michael Ende: Történet a tálról és a kanálról (rendező: Schneider Jankó, m.v.), Balatonboglár, Magyarország
Tóth-Máthé Miklós: Én, Károli Gáspár (rendező: Bessenyei István), Budapest, Magyarság Háza
Tóth-Máthé Miklós: Én, Károli Gáspár (rendező: Bessenyei István), Kaplony
Zágon István - Nóti Károly - Eisemann Mihály: Hippolyt, a lakáj (rendező: Bessenyei Gedő István), Tasnád
Zágon István - Nóti Károly - Eisemann Mihály: Hippolyt, a lakáj (rendező: Bessenyei Gedő István), Nagykároly
Jordi Garcerán: Burundanga, avagy a maszk, a baszk, meg a cucc (rendező: Csábi Anna), Temesvár
Ady Endre: Függök ezen a zord élet-párkányon... (rendező: Szugyiczky István), Budapest, Klebelsberg kultúrkúria
Gimesi Dóra: Szélszabadító (rendező: Bartal Kiss Rita), Nagykároly
Tóth-Máthé Miklós: Én, Károli Gáspár (rendező: Bessenyei István), Nagyecsed, Magyarország
Ray Cooney: Család ellen nincs orvosság (rendező: Lendvai Zoltán, m.v.), Nagyvárad
Geszti Péter - Békés Pál - Dés László: A dzsungel könyve (rendező: Nagy Regina) Nagyvárad
Zágon István - Nóti Károly - Eisemann Mihály: Hippolyt, a lakáj (rendező: Bessenyei Gedő István), Nagyvárad
Zágon István - Nóti Károly - Eisemann Mihály: Hippolyt, a lakáj (rendező: Bessenyei Gedő István), Nagybánya
Zágon István - Nóti Károly - Eisemann Mihály: Hippolyt, a lakáj (rendező: Bessenyei Gedő István), Debrecen
Székely Csaba: Semmit se bánok (rendező: Lendvai Zoltán m. v.), Nagykároly
Geszti Péter - Békés Pál - Dés László: A dzsungel könyve (rendező: Nagy Regina) Nagybánya
Ady Endre: Függök ezen a zord élet-párkányon... (rendező: Szugyiczky István), Kolozsvár
Tóth-Máthé Miklós: Én, Károli Gáspár (rendező: Bessenyei István), Tasnád
Székely Csaba: Semmit se bánok (rendező: Lendvai Zoltán m. v.), Nagybánya
Nagy Regina: Tündérpereputty (rendező: Nagy Regina) Tiszaújváros
Moliére: Scapin (rendező: Bocsárdi László), Nagykároly
A kiskakas gyémánt félkrajcárja (rendező: Nagy Regina), Nagykároly
A kiskakas gyémánt félkrajcárja (rendező: Nagy Regina), Mezőterem
Frank Wedekind: A tavasz ébredése (rendező: Györfi Csaba), Nagykároly
Nagy Regina: Tündérpereputty (rendező: Nagy Regina), Csíkszereda
Michael Ende: Történet a tálról és a kanálról (rendező: Schneider Jankó, m.v.), Csíkszereda
William Shakespeare: Tévedések vígjátéka (rendező: Bocsárdi László, m.v.), Nagybánya
Évadzáró Gála (Rendező: Bessenyei Gedő István), Tasnád
A Harag György Társulat a következő fesztiválokon szerepelt 2018/19-ben:
Gyerekjáték/lenni, vagy nem (rendező: Bordás Attila) Székelyudvarhely, Tomcsa Sándor Színház, DráMA fesztivál
Dragomán György: Vasvonó (rendező: Frumen Gergő), Székelyudvarhely, Tomcsa Sándor Színház, DráMA fesztivál
Tom Dugdale - Hatházi András: Tizenöt próbálkozás a színészetre (rendező: Tom Dugdale, m.v.), Székelyudvarhely, Tomcsa Sándor Színház, DráMA fesztivál
G. Szász Ilona: Cókmók, a morgolódó szekrénymanó (rendező: Szívós Károly m.v.) Veszprém, Kabóca Bábszínház, Mesefesztivál
Brandon Thomas - Aldobolyi Nagy György - Szenes Iván: Charley nénje (rendező: Bessenyei István) Tiszaújváros, Színház Határok Nélkül
Illyés Gyula - Szántó Viktória - Kovács Áron: A bőgős fia meg az ördög (rendező: Sramó Gábor, m.v.), Puck Báb- és Marionettszínházak Nemzetközi Fesztiválja, Kolozsvár
William Shakespeare: Tévedések vígjátéka (rendező: Bocsárdi László, m.v.), Festin pe Bulevard Fesztivál, Bukarest
William Shakespeare: Tévedések vígjátéka (rendező: Bocsárdi László, m.v.), Székelyudvarhely, Tomcsa Sándor Színház, IFESZT
Tom Dugdale - Hatházi András: Tizenöt próbálkozás a színészetre (rendező: Tom Dugdale, m.v.), Nagyvárad, MAFESZT
Paravarieté, Nagyvárad, MAFESZT
Jordi Garcerán: Burundanga, avagy a maszk, a baszk, meg a cucc (rendező: Csábi Anna), Nagyvárad, MAFESZT
Jordi Garcerán: Burundanga, avagy a maszk, a baszk, meg a cucc (rendező: Csábi Anna), Miskolc, Határtalan Napok
Tom Dugdale - Hatházi András: Tizenöt próbálkozás a színészetre (rendező: Tom Dugdale, m.v.), Miskolc, Határtalan Napok
Geszti Péter - Békés Pál - Dés László: A dzsungel könyve (rendező: Nagy Regina) Miskolc, Határtalan Napok
William Shakespeare: Tévedések vígjátéka (rendező: Bocsárdi László, m.v.), Miskolc, Határtalan Napok
Frank Wedekind: A tavasz ébredése (rendező: Györfi Csaba), Nagyvárad, Holnapután Fesztivál
Michael Ende: Történet a tálról és a kanálról (rendező: Schneider Jankó, m.v.), Veszprém, Kabóciádé fesztivál
Jordi Garcerán: Burundanga, avagy a maszk, a baszk, meg a cucc (rendező: Csábi Anna), Mikháza, Csűrszínházi Fesztivál
Zágon István - Nóti Károly - Eisemann Mihály: Hippolyt, a lakáj (rendező: Bessenyei Gedő István), Mikháza, Csűrszínházi Fesztivál
Székely Csaba: Semmit se bánok (rendező: Lendvai Zoltán m. v.), Vác, VéNégy Fesztivál
Díjak:
Nagy Csongor Zsoltot, a társulat tagját Kaszás Attila díjjal tüntették ki.
A bukaresti Festin pe Bulevard színházi fesztiválon a Harag György Társulat Tévedések vígjátéka című előadása kapta a fesztivál közönségzsűrijének díját.
A kolozsvári Puck Menzetközi Báb- és Marionett fesztiválon az Illyés Gyula - Szántó Viktória - Kovács Áron: A bőgős fia meg az ördög (rendező: Sramó Gábor, m.v.) című előadás a fesztivál legjobb bábjaiért kapott díjat.
Belső díjak:
A közönségszavazatok alapján kiosztott díjak:
Legjobb színésznő (Nagybánya): Moldován Blanka
Legjobb színész (Nagybánya): Nagy Csongor Zsolt
Legjobb drámai színésznő: Keresztes Ágnes
Legjobb drámai színész: Rappert-Vencz Gábor
Legjobb komikus színésznő: Moldován Blanka
Legjobb komikus színész: Péter Attila Zsolt
Legjobb epizód-színésznő: Budizsa Evelyn
Legjobb epizód-színész: Poszet Nándor
II. A társulat művészeti tanácsa, illetve a társulat tagjainak szavazatai alapján kiosztott díjak:
Támogatói díj: Steinberger Katalin és Gönczy Agáth
„Angyalka” díj (a háttérszemélyzet díja Angel József egykori ügyelő emlékére): A műszak (díszítők)
Diószeghy Olga díj (a háttérszemélyzet díja Diószeghy Olga súgó emlékére): Hajdu Timea
Debüt díj:
Baranyai Zoltán díj (debüt-díj): Budizsa Evelyn
Nívó-díjak:
Keresztes Ágnes
Nagy Csongor Zsolt
Bogár Barbara
Frumen Gergő
A társulat művészeti tanácsa által odaítélt nagydíjak:
Ács Alajos díj: Moldován Blanka
Harag György díj: Rappert-Vencz Gábor
A 2018/2019-es színházi évadban a Harag György Társulat munkáját a következő vendégművészek segítették:
Bocsárdi László, rendező
Lendvai Zoltán, rendező
Beczási Áron, rendező
Csábi Anna, rendező
Györfi Csaba, rendező
Bartal Kiss Rita, rendező
Márkó Eszter, színész
Csata Zsolt, színész
Lőrincz Rita, színész
Czvikker Katalin, dramaturg
Benedek Zsolt, dramaturg
Bartha József, díszlettervező
Bátonyi György, díszlettervező
Kiss Zsuzsanna, jelmez- és díszlettervező
Albert Alpár, díszlet- és jelmeztervező
Cristian Gatina, díszlet- és jelmeztervező
Deák Réka, díszlet- és bábtervező
Lenkefi Zoltán, díszlet- és bábtervező
Nagy Kovács Géza, díszlet- és bábtervező
Fekete Dóra, díszlet-, jelmez- és bábtervező
Bezsán Noémi, koreográfus
Bordás Attila, koreográfus
Tőkés Imola, koreográfus
Baumgartner Sándor, light designer
Rideg Zsófia, fordító
Demény Péter, fordító
Bakucz Dóra, fordító
Bányai Geyza, fordító
Bocsárdi Magor, zeneszerző
Bakos Árpád, zeneszerző
Cristina Chirila, zene, videó
Constantin Coada, zene
Anderco Péter, szólógitár
Cserey Csaba, dob
Sabo Marcel, basszusgitár
Zágoni Mihály, fúvós hangszerek
A társulat a következő tagokkal bővült a 2018/2019-es évadban:
Kófity Annamária, bábszínész
A 2018/19-es színiévadban a Harag György Társulat munkáját segítő Proscenium Alapítványnak az előadások létrehozására 170.695 lej, a Brighella Bábtagozat előadásait segítő Art Project Egyesületnek pedig 91.200 lej vissza nem térítendő támogatást sikerült pályázati alapokból lehívnia. A társulatnak az idei színházi évadban 29 bérlete (felnőtt, középiskolás, ifjúsági, kisiskolás, nagybányai, nagykárolyi, tasnádi és óvodás bérlet), összesen 8.299 bérletese volt.
Összesen 53.436 néző követte figyelemmel a társulat műsorán szereplő produkciókat, amelyből 46.591 társulatunk saját előadásait tekintette meg, 5.049 diáknéző volt, és 6.845-en különböző vendégjátékok során láthatták előadásainkat. A székhelyen kívül 80, a székhelyen pedig 179 előadást játszottunk. A társulat összesen 259 alkalommal lépett közönség elé.